Dylan_Akande has logged 188 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider

Spider

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Idiots

The Idiots

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Europa

Europa

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crash

Crash

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jigoku

Jigoku

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
M. Butterfly

M. Butterfly

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Never Take Sweets from a Stranger

Never Take Sweets from a Stranger

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pulse

Pulse

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Heat

Heat

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Epidemic

Epidemic

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Snorkel

The Snorkel

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Con Air

Con Air

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Element of Crime

The Element of Crime

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry