Dylan_Akande has logged 36 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Heathers

Heathers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Endless

The Endless

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tetsuo II: Body Hammer

Tetsuo II: Body Hammer

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hills Have Eyes Part II

The Hills Have Eyes Part II

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Field in England

A Field in England

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cube

Cube

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Everything You Always Wanted to Know About Sex *But Were Afraid to Ask

Everything You Always Wanted to Know About Sex *But Were Afraid to Ask

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Berberian Sound Studio

Berberian Sound Studio

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry