dylan_wills has logged 40 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Rental

The Rental

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Orphan

Orphan

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Open Water

Open Water

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
Read the review Edit this entry  
28
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Hellboy

Hellboy

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hulk

Hulk

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Man-Thing

Man-Thing

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
Read the review Edit this entry  
22
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
The Fantastic Four

The Fantastic Four

1994
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Predestination

Predestination

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Every Breath You Take

Every Breath You Take

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Voyagers

Voyagers

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
The Happening

The Happening

2008
×
Read the review Edit this entry  
06
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Moxie

Moxie

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★
Read the review Edit this entry