Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Concert for George

Concert for George

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Behind the Screen

Behind the Screen

1916
×
★★★½
Edit this entry  
20
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★
Edit this entry  
18
Beverly Hills Cop III

Beverly Hills Cop III

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sunrise: A Song of Two Humans

Sunrise: A Song of Two Humans

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
UHF

UHF

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
200 Motels

200 Motels

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
Hey Arnold! The Jungle Movie

Hey Arnold! The Jungle Movie

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
TÁR

TÁR

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Frank Zappa: Does Humor Belong in Music?

Frank Zappa: Does Humor Belong in Music?

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pufnstuf

Pufnstuf

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Melody

Melody

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
You People

You People

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
33 ⅓ Revolutions per Monkee

33 ⅓ Revolutions per Monkee

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Head

Head

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
School Ties

School Ties

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry