DylanBookluck has logged 61 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
James Paul McCartney

James Paul McCartney

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
McCartney 3, 2, 1

McCartney 3, 2, 1

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
mother!

mother!

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Edit this entry  
23
Magical Mystery Tour

Magical Mystery Tour

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Haunted Honeymoon

Haunted Honeymoon

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Beatles Anthology

The Beatles Anthology

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Egg and I

The Egg and I

1947
×
★★½
Edit this entry  
20
Not the Messiah (He's a Very Naughty Boy)

Not the Messiah (He's a Very Naughty Boy)

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Easy Money

Easy Money

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Monty Python's Fliegender Zirkus

Monty Python's Fliegender Zirkus

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
Read the review Edit this entry  
19
Monty Python: The Meaning of Live

Monty Python: The Meaning of Live

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Monty Python: Live (Mostly)

Monty Python: Live (Mostly)

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The 12th Man

The 12th Man

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Meaning of Life

The Meaning of Life

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Monty Python Live at the Hollywood Bowl

Monty Python Live at the Hollywood Bowl

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
And Now for Something Completely Different

And Now for Something Completely Different

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
Read the review Edit this entry  
13
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Love Happy

Love Happy

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
He's All That

He's All That

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
You Cannot Kill David Arquette

You Cannot Kill David Arquette

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
A Night in Casablanca

A Night in Casablanca

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Go-Go's

The Go-Go's

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Adventures of Baron Munchausen

The Adventures of Baron Munchausen

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Cocoanuts

The Cocoanuts

1929
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry