• The Grand Tour Presents: Carnage A Trois

    ★★½

  • No One Gets Out Alive

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Grand Tour Presents: Lochdown

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Two

    ★★★

  • The Seventh Day

    ★★

  • The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Greenland

    ★★½

  • The Silencing

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★½

  • Minari

    ★★★★

  • His House

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • The Vigil

    ★★

  • Saint Maud

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Pet Sematary

    ★★½

  • The Curse of La Llorona

    ★★

  • Us

    ★★★

  • I See You

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Malevolent

    ★★½

  • London Fields

    ★★

  • Johnny English Strikes Again

    ★★

  • The Nun

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Pokémon the Movie: The Power of Us

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Cold War

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★½

  • Game Night

    ★★½