• Lightyear

    ★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • 365 Days: This Day

    ½

  • The Northman

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★

  • Morbius

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • The Bubble

    ½

  • Cheaper by the Dozen

  • The Bad Guys

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★½

  • Tall Girl 2

  • Kimi

    ★★★

  • Uncharted

    ★★

  • The Ice Age Adventures of Buck Wild

  • Hilda and the Mountain King

    ★★★★

  • Pinocchio: A True Story

    ½

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • Back to the Outback

    ★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • A Loud House Christmas

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • Hawkeye

    ★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★½

  • Sing 2

    ★½

  • Home Sweet Home Alone

  • Clifford the Big Red Dog

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Army of Thieves

    ★★½

  • Eternals

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • Robin Robin

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • The Addams Family 2

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • Wolf

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • Dashcam

    ★½

  • Dear Evan Hansen

  • Karen

    ½

  • Belfast

    ★½

  • King Richard

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★½

  • The Loud House Movie

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★½

  • Free Guy

    ★★

  • Vivo

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½