Sort by

Dylan has logged 46 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
News of the World

News of the World

2020
×
Edit this entry  
26
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mulan

Mulan

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Genius Loci

Genius Loci

2020
×
Edit this entry  
24
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Burrow

Burrow

2020
×
Edit this entry  
16
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cherry

Cherry

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Mulan

Mulan

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Naked

Naked

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
True Memoirs of an International Assassin

True Memoirs of an International Assassin

2016
×
Read the review Edit this entry  
01
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry