Sort by

DylanMickanen has logged 241 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Second Act

Second Act

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
Edit this entry  
08
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Widows

Widows

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
Grumpy Cat's Worst Christmas Ever

Grumpy Cat's Worst Christmas Ever

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Package

The Package

2018
×
Edit this entry  
29
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
First Man

First Man

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Monster Trucks

Monster Trucks

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Don't Hug Me I'm Scared

Don't Hug Me I'm Scared

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
Read the review Edit this entry  
19
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Predator

The Predator

2018
×
½
Read the review Edit this entry