• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Burrow

  • Long Toast

  • Quietness

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Emma.

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • There Comes a Knocking

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Displacements

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Christmas Inheritance

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • The Emoji Movie

  • Cars 3

    ★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★½