Sort by

dylanrose has logged 90 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
Read the review Edit this entry  
18
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Noelle

Noelle

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Plan 9 from Outer Space

Plan 9 from Outer Space

1957
×
Read the review Edit this entry  
27
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Good Neighbor

The Good Neighbor

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Zathura: A Space Adventure

Zathura: A Space Adventure

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rent

Rent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hunter x Hunter: Phantom Rouge

Hunter x Hunter: Phantom Rouge

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Better Off Dead...

Better Off Dead...

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
17 Again

17 Again

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Suite Life Movie

The Suite Life Movie

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Phineas and Ferb: The Movie: Across the 2nd Dimension

Phineas and Ferb: The Movie: Across the 2nd Dimension

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Summer Wars

Summer Wars

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Lapland Odyssey

Lapland Odyssey

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry