Dylan has logged 117 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
In The Heights

In The Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bubba Ho-tep

Bubba Ho-tep

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Australian Dream

The Australian Dream

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Morgan

Morgan

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Justice Society: World War II

Justice Society: World War II

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Man Who Sold His Skin

The Man Who Sold His Skin

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Hunger Ward

Hunger Ward

2020
×
★★
Edit this entry  
12
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★
Edit this entry  
12
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Do Not Split

Do Not Split

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Colette

Colette

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Love Song for Latasha

A Love Song for Latasha

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
A Concerto Is a Conversation

A Concerto Is a Conversation

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
White Eye

White Eye

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Opera

Opera

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Pinocchio

Pinocchio

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
I'm Not There

I'm Not There

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Yes-People

Yes-People

2020
×
★★
Edit this entry  
30
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Feeling Through

Feeling Through

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry