Dylan has logged 39 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Dig

The Dig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
River of Grass

River of Grass

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Dry

The Dry

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Four Rooms

Four Rooms

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Emma.

Emma.

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gregory Go Boom

Gregory Go Boom

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Batman: Soul of the Dragon

Batman: Soul of the Dragon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Creating The Queen's Gambit

Creating The Queen's Gambit

2021
×
Edit this entry  
11
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry