janee has logged 48 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

1915
×
Read the review Edit this entry  
06
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Villains

Villains

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Moxie

Moxie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bring It On: In It to Win It

Bring It On: In It to Win It

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Step Up

Step Up

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
17 Again

17 Again

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry