• Hustle

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Men

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • Deep Water

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Kimi

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Shrink Next Door

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Antlers

    ★★★★

  • The Tender Bar

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Encounter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Vacation Friends

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • A Hero

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Annette

    ★★★★½