Sort by

Dyldo has logged 33 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Girl Walk // All Day

Girl Walk // All Day

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Krisha

Krisha

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Luce

Luce

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cold War

Cold War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Locke

Locke

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry