Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Mad God

Mad God

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
The Amusement Park

The Amusement Park

1975
×
★★★
Edit this entry  
29
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Birthday (Bad Kid Stuff)

Birthday (Bad Kid Stuff)

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

2022
×
Edit this entry  
01
Love, Death & Robots: Bad Travelling

Love, Death & Robots: Bad Travelling

2022
×
Edit this entry  
01
Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

2022
×
Edit this entry  
30
Love, Death & Robots: Jibaro

Love, Death & Robots: Jibaro

2022
×
Edit this entry  
12
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Thus Spoke Kishibe Rohan 9: The Run

Thus Spoke Kishibe Rohan 9: The Run

2019
×
Edit this entry  
07
Catopolis

Catopolis

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Thus Spoke Kishibe Rohan 5: Millionaire Village

Thus Spoke Kishibe Rohan 5: Millionaire Village

2017
×
Edit this entry  
03
RRR

RRR

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
Viy

Viy

1967
×
★★★
Edit this entry  
28
Shine

Shine

1996
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
‎Thus Spoke Kishibe Rohan 2: Mutsu-kabe Hill

‎Thus Spoke Kishibe Rohan 2: Mutsu-kabe Hill

2018
×
Edit this entry  
21
Thus Spoke Kishibe Rohan 16: At a Confessional

Thus Spoke Kishibe Rohan 16: At a Confessional

2019
×
Edit this entry  
15
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tenchi Muyou! The Night Before the Carnival

Tenchi Muyou! The Night Before the Carnival

1993
×
Edit this entry  
08
Cool Blue Car

Cool Blue Car

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tenchi Forever!

Tenchi Forever!

1999
×
★★★½
Edit this entry  
06
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Tenchi the Movie 2: The Daughter of Darkness

Tenchi the Movie 2: The Daughter of Darkness

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tenchi Muyo! In Love

Tenchi Muyo! In Love

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tenchi Universe

Tenchi Universe

1995
×
Edit this entry  
02
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★
Edit this entry  
29
Polyester

Polyester

1981
×
★★★
Edit this entry  
27
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kapaemahu

Kapaemahu

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
0.5 mm

0.5 mm

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Username:666

Username:666

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
My house walk-through

My house walk-through

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Millésimes

Millésimes

2000
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Man Who Sleeps

The Man Who Sleeps

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Jimmy Savile: A British Horror Story

Jimmy Savile: A British Horror Story

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Predator

Predator

1987
×
★★★½
Edit this entry  
03
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Edit this entry  
03
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
28
X

X

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Time of Darkness and Silence

Time of Darkness and Silence

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Audible

Audible

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Orlando

Orlando

1992
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Andy Warhol Diaries

The Andy Warhol Diaries

2022
×
Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry