• Don't Look Up

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Dune

  • Candyman

  • The Green Knight

  • Annette

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Seaspiracy

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★

  • The Call

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★½

  • #Alive

    ★★½

  • Dating Amber

    ★★½

  • The Half of It

    ★★½

  • Tigertail

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Queen & Slim

    ★★½

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Kim Ji-young, Born 1982

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Downton Abbey

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Waves

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Anima

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★