Sort by

nicole has logged 16 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bombshell

Bombshell

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry