Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
The Last Tree

The Last Tree

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Painter and the Thief

The Painter and the Thief

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rocks

Rocks

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternal Beauty

Eternal Beauty

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lion King 1½

The Lion King 1½

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Underwater

Underwater

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
High Noon

High Noon

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Berberian Sound Studio

Berberian Sound Studio

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lady M

Lady M

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Freaks

Freaks

1932
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Runaway Brain

Runaway Brain

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wabbit Twouble

Wabbit Twouble

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Small One

The Small One

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Winter Storage

Winter Storage

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wynken, Blynken & Nod

Wynken, Blynken & Nod

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Donald's Snow Fight

Donald's Snow Fight

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Alpine Climbers

Alpine Climbers

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Art of Skiing

The Art of Skiing

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Prince and the Pauper

The Prince and the Pauper

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Leroy & Stitch

Leroy & Stitch

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ye Olden Days

Ye Olden Days

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Countdown to Christmas

Countdown to Christmas

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry