Dysan has logged 48 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Generasi 90an: Melankolia

Generasi 90an: Melankolia

2020
×
½
Edit this entry  
08
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Fam

The Fam

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Summer Blur

Summer Blur

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Night Beyond the Tricornered Window

The Night Beyond the Tricornered Window

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
The Man Who Sold His Skin

The Man Who Sold His Skin

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Don't Go Too Far

Don't Go Too Far

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
I Don’t Fire Myself

I Don’t Fire Myself

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Brother's Keeper

Brother's Keeper

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Drift Away

Drift Away

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Limbo

Limbo

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Night Raiders

Night Raiders

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mother Schmuckers

Mother Schmuckers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Theo and the Metamorphosis

Theo and the Metamorphosis

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
The White Fortress

The White Fortress

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Black Medusa

Black Medusa

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
Liborio

Liborio

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Pebbles

Pebbles

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
King Car

King Car

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Pink Cloud

The Pink Cloud

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Blazing World

The Blazing World

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
John and the Hole

John and the Hole

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
I Was a Simple Man

I Was a Simple Man

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Marvelous and the Black Hole

Marvelous and the Black Hole

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Son of Monarchs

Son of Monarchs

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Together Together

Together Together

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Cryptozoo

Cryptozoo

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Land

Land

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Mayday

Mayday

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
One for the Road

One for the Road

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Censor

Censor

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
How It Ends

How It Ends

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Locked Down

Locked Down

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Veteran

Veteran

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ashfall

Ashfall

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
The Thieves

The Thieves

2012
×
★★★½
Edit this entry  
12
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Time to Hunt

Time to Hunt

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry