RSS feed for dysile13
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Aloys

Aloys

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
Edit this entry  
26
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Edit this entry  
25
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Edit this entry  
24
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
A Man of Few Words

A Man of Few Words

2000
×
Edit this entry  
23
The Water

The Water

2009
×
Edit this entry  
23
Watchmen

Watchmen

2001
×
Edit this entry  
23
The Silent City

The Silent City

2006
×
Edit this entry  
23
At Death's Door

At Death's Door

1999
×
Edit this entry  
23
Filleann an Feall

Filleann an Feall

2000
×
Edit this entry  
22
The Wild Pear Tree

The Wild Pear Tree

2018
×
Edit this entry  
21
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Border

Border

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Paterson

Paterson

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ryuichi Sakamoto: async Live at the Park Avenue Armory

Ryuichi Sakamoto: async Live at the Park Avenue Armory

2018
×
Edit this entry  
29
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Dying to Survive

Dying to Survive

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Savage

Savage

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Happy Prince

The Happy Prince

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Compulsion

Compulsion

2016
×
★★
Edit this entry  
10
Their Finest

Their Finest

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Venom

Venom

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
Papillon

Papillon

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Score: A Film Music Documentary

Score: A Film Music Documentary

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Breakfast on Pluto

Breakfast on Pluto

2005
×
★★★½
Edit this entry  
01
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Our Little Sister

Our Little Sister

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Seasons in Quincy: Four Portraits of John Berger

The Seasons in Quincy: Four Portraits of John Berger

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
RAF at 100 with Ewan and Colin McGregor

RAF at 100 with Ewan and Colin McGregor

2018
×
Edit this entry