RSS feed for Holly
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Girls Just Want to Have Fun

Girls Just Want to Have Fun

1985
×
Edit this entry  
10
Flashdance

Flashdance

1983
×
Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
02
Mandy

Mandy

2018
×
Edit this entry  
31
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Celluloid Closet

The Celluloid Closet

1995
×
Edit this entry  
20
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
DeVour

DeVour

2005
×
Edit this entry  
09
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★
Edit this entry  
02
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
La La Land

La La Land

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★
Edit this entry  
21
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Karla

Karla

2006
×
½
Edit this entry  
18
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Edit this entry  
09
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Edit this entry