Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★½

  • The Grand Tour: Eurocrash

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★

  • Scream VI

    ★★★

  • In Water

    ★★★½

  • Past Lives

  • A Ghost Story for Christmas: Count Magnus

    ★★½

  • Something from Tiffany's

    ★½

  • Baking All the Way

    ★★★

  • Pickman's Model

    ★★

  • The House

    ★★

  • The Fabelmans

    ★★

  • The Eternal Daughter

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Casa Susanna

    ★★★★

  • Turn Every Page - The Adventures of Robert Caro and Robert Gottlieb

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Hideous

    ★★★★½

  • A Short Story

    ★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • X

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • The Novelist's Film

    ★★★★½

  • Coma

    ★★★★½

  • Dark Glasses

    ★★★½

  • Brainwashed: Sex-Camera-Power

    ★★

  • Free Chol Soo Lee

    ★★★½

  • A Ghost Story for Christmas: The Mezzotint

    ★★★

  • The Grand Tour Presents: Carnage A Trois

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Pennywise: The Story of IT

    ★★★½

  • Pickles and Komian Club

    ★★★

  • Benediction

    ★★★★½

  • Ennio

    ★★★★

  • Attica

    ★★★★½

  • Julia

    ★★★★½

  • But Why?

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★½

  • Mad God

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Ali & Ava

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Satoshi Kon: The Illusionist

    ★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★★

  • Dark Matter: A History of the Afrofuture

    ★★★★

  • Fire in My Belly

    ★½

  • Four Roads

    ★★★

  • Cannon Arm and the Arcade Quest

    ★★★½

  • Uncertain Presence

    ★★★★½

  • Gaia

    ★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • I'm Your Man

    ★★★★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Censor

    ★★½

  • 2025: The World Enslaved by a Virus

    ½

  • Music

    ½

  • Education

    ★★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Puparia

    ★★★½

  • A House

    ★★★½

  • Earwig and the Witch

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • Still Processing

    ★★★★★