• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • The Babysitter

    ★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • The Founder

    ★★★

  • La La Land

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★½

  • Regular Show: The Movie

    ★★★★★

  • Inside Out

    ★★★½

  • The Witch

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★½

  • Prisoners

    ★★★★½

  • Silver Linings Playbook

    ★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★★

  • Black Swan

    ★★★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★½

  • Juno

    ★★★★★

  • Superbad

    ★★★★

  • Accepted

    ★★★½

  • White Chicks

    ★★★½

  • The Stepford Wives

    ★★★

  • Harold & Kumar Go to White Castle

    ★★★½

  • Spirited Away

    ★★★★

  • Shrek

    ★★★★

  • Fight Club

    ★★★½

  • The Matrix

    ★★★★

  • Titanic

    ★★★★

  • Toy Story

    ★★★★

  • Groundhog Day

    ★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★

  • Home Alone

    ★★★★

  • Say Anything...

    ★★★★

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★

  • Beetlejuice

    ★★★★½

  • Hellraiser

    ★★★

  • The Breakfast Club

    ★★★½

  • The Evil Dead

    ★★★

  • Breakfast at Tiffany's

    ★★★