• The Midnight Sky

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • The Wrong Missy

  • Extraction

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • The Trip to Greece

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Boys State

    ★★★★½

  • Time

    ★★★★★

  • Togo

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Mister America

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ½

  • Midsommar

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Good Omens

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Polar

    ½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ½

  • Green Book

    ★★

  • mid90s

    ★★

  • The Biggest Little Farm

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Arctic

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Cold War

    ★½

  • Barbara Rubin and the Exploding NY Underground

    ★★★★

  • Alt-Right: Age of Rage

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

    ★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • mother!

    ★★★★★

  • It

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★½

  • T2 Trainspotting

    ★★★★★

  • Brigsby Bear

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Dean

    ★½

  • The Jungle Book

    ★★★★★

  • Midnight Special

    ★★★½

  • Tickled

    ★★★½