RSS feed for Ebonee
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Jo Koy: Comin’ In Hot

Jo Koy: Comin’ In Hot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Predator

The Predator

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Waterworld

Waterworld

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Equilibrium

Equilibrium

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ultraviolet

Ultraviolet

2006
×
Read the review Edit this entry  
07
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Love Guru

The Love Guru

2008
×
Read the review Edit this entry  
16
The Final Master

The Final Master

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hero

Hero

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Ip Man 3

Ip Man 3

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
Ip Man 2

Ip Man 2

2010
×
★★★★
Edit this entry  
13
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
13
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★
Edit this entry  
13
The Final Master

The Final Master

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Armour of God

Armour of God

1986
×
★★½
Edit this entry  
27
Tracers

Tracers

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Standoff

Standoff

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Terrifier

Terrifier

2016
×
Edit this entry  
16
Serenity

Serenity

2005
×
Edit this entry  
14
Arrival

Arrival

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
Read the review Edit this entry  
18
Temptation: Confessions of a Marriage Counselor

Temptation: Confessions of a Marriage Counselor

2013
×
Read the review Edit this entry  
18
The Best Man Holiday

The Best Man Holiday

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Addicted

Addicted

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Insurgent

Insurgent

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Chris Rock: Tamborine

Chris Rock: Tamborine

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Most Unknown

The Most Unknown

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Death Warrant

Death Warrant

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amityville Terror

The Amityville Terror

2016
×
★½
Read the review Edit this entry