• Nobody

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Enola Holmes

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Downton Abbey

  • Knives Out

  • It Chapter Two

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Avengers: Endgame

  • Booksmart

    ★★★★

  • Aquaman

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Game Night

    ★★★½

  • Black Panther

  • Sorry to Bother You

  • The Post

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Justice League

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Glass Castle

    ★★★

  • War for the Planet of the Apes

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Kong: Skull Island

  • John Wick: Chapter 2

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Ghostbusters

  • Star Trek Beyond

    ★★★

  • Absolutely Fabulous: The Movie

    ★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★

  • Captain America: Civil War

  • Deadpool

    ★★★★

  • Sherlock: The Abominable Bride

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

  • Insurgent

    ★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • John Wick

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★½

  • Divergent

    ★★½

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • Thor: The Dark World

    ★★

  • Escape Plan

  • Snowpiercer

    ★★★½

  • Star Trek Into Darkness

    ★★★½

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

  • Dredd

    ★★★

  • The Dark Knight Rises

  • A Fantastic Fear of Everything

  • Moonrise Kingdom

  • The Avengers

  • The Hunger Games

  • The Cabin in the Woods

  • Sherlock Holmes: A Game of Shadows