• Lightyear

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Morbius

    ★★★

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Outfit

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Moonfall

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Antlers

    ★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Copshop

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • Loki

    ★★★★½