Sort by

Eamon has logged 152 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
Edit this entry  
22
The Thing

The Thing

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Alma

Alma

2009
×
Edit this entry  
13
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
Edit this entry  
28
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Persepolis

Persepolis

2007
×
Read prior review Edit this entry  
27
The Video Game Revolution

The Video Game Revolution

2004
×
Edit this entry  
24
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
Edit this entry  
22
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
Read the review Edit this entry  
12
The Devil's Miner

The Devil's Miner

2005
×
Edit this entry  
02
Malignant

Malignant

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Kill List

Kill List

2011
×
Edit this entry  
25
The Scooby-Doo Project

The Scooby-Doo Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Holy Camp!

Holy Camp!

2017
×
Edit this entry  
11
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Superbad

Superbad

2007
×
Read the review Edit this entry  
04
[REC]

[REC]

2007
×
Read the review Edit this entry  
03
The King of Kong: A Fistful of Quarters

The King of Kong: A Fistful of Quarters

2007
×
Edit this entry  
28
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Edit this entry  
22
What Have I Done to Deserve This?

What Have I Done to Deserve This?

1984
×
Edit this entry  
08
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Pig

Pig

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
Edit this entry  
18
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
Edit this entry  
17
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
Edit this entry  
24
The Game

The Game

1997
×
Edit this entry  
23
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Persepolis

Persepolis

2007
×
Read the review Edit this entry  
17
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
Read the review Edit this entry  
09
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
Edit this entry  
05
Fracture

Fracture

2007
×
Edit this entry  
03
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cruella

Cruella

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Creep

Creep

2014
×
Edit this entry  
27
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Devils

The Devils

1971
×
Read the review Edit this entry  
20
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
Read the review Edit this entry  
19
The Triplets of Belleville

The Triplets of Belleville

2003
×
Read the review Edit this entry  
13
The Master

The Master

2012
×
Read the review Edit this entry  
13
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
Read the review Edit this entry  
12
Stage Fright

Stage Fright

1987
×
Edit this entry  
09
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
Read the review Edit this entry