Sort by

Eamon Thomas has logged 214 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Firestarter

Firestarter

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Piranha II: The Spawning

Piranha II: The Spawning

1982
×
★★
Read prior review Edit this entry  
30
Robin Hood: Prince of Thieves

Robin Hood: Prince of Thieves

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Christmas with You

Christmas with You

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Them!

Them!

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Orgasm Inc: The Story of OneTaste

Orgasm Inc: The Story of OneTaste

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
His Royal Slyness

His Royal Slyness

1920
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Young Mr. Jazz

Young Mr. Jazz

1919
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Take a Chance

Take a Chance

1918
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scarface

Scarface

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Written on the Wind

Written on the Wind

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Outside

The Outside

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry