Sort by

Eamon Thomas has logged 19 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
House of Dracula

House of Dracula

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
House of Frankenstein

House of Frankenstein

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Son of Dracula

Son of Dracula

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Terror, Sisters!

Terror, Sisters!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Actress

The Actress

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dracula's Daughter

Dracula's Daughter

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Dracula

Dracula

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Enemy of the State

Enemy of the State

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry