Sort by

Eamon has logged 589 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ace Ventura: When Nature Calls

Ace Ventura: When Nature Calls

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Leptirica

Leptirica

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Edge of Darkness

Edge of Darkness

2010
×
★★★½
Edit this entry  
30
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Legend of Sleepy Hollow

The Legend of Sleepy Hollow

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Transformations

Transformations

1972
×
★★★★
Edit this entry  
30
Eyes of Fire

Eyes of Fire

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Reno 911!: The Hunt for QAnon

Reno 911!: The Hunt for QAnon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
WandaVision

WandaVision

2021
×
★½
Edit this entry  
27
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Campaign

The Campaign

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★½
Edit this entry  
24
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dig Deeper: The Disappearance of Birgit Meier

Dig Deeper: The Disappearance of Birgit Meier

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Yakuza

The Yakuza

1974
×
★★★★
Edit this entry  
15
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
14
Carlos

Carlos

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Last Seduction

The Last Seduction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Bones

The Bones

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Playground

Playground

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Edit this entry  
05
Attica

Attica

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Monkey King: Reborn

The Monkey King: Reborn

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
American Gigolo

American Gigolo

1980
×
★★★½
Edit this entry