• The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★

  • The Hoff Twins

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Twyla Moves

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Making The Irishman

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Attack on Titan: Chronicle

  • Greyhound

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★★½

  • Extraction

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • The Collaboration Of A Lifetime: Scorsese’s Epic The Irishman

  • The Lighthouse: A Dark & Stormy Tale

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Forky Asks a Question: What Is a Friend?

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The King

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

  • Ready or Not

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home