Sort by

earnstt has logged 18 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
Edit this entry  
21
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
★★
Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry