Sort by

Taylor has logged 591 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Strasbourg 1518

Strasbourg 1518

2020
×
★★
Edit this entry  
31
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
...And God Created Woman

...And God Created Woman

1956
×
★★★★
Edit this entry  
30
Magic

Magic

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rose Island

Rose Island

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Whitney Cummings: I'm Your Girlfriend

Whitney Cummings: I'm Your Girlfriend

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Nutty Professor

The Nutty Professor

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paprika

Paprika

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Liberte

Liberte

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Teacher

A Teacher

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rick and Morty vs Genocider

Rick and Morty vs Genocider

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Nimic

Nimic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fireball: Visitors From Darker Worlds

Fireball: Visitors From Darker Worlds

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Rosie O'Donnell: A Heartfelt Stand Up

Rosie O'Donnell: A Heartfelt Stand Up

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Desperately Seeking Susan

Desperately Seeking Susan

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Cassandra's Dream

Cassandra's Dream

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Everything You Always Wanted to Know About Sex *But Were Afraid to Ask

Everything You Always Wanted to Know About Sex *But Were Afraid to Ask

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Talk Radio

Talk Radio

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Killing of a Chinese Bookie

The Killing of a Chinese Bookie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Weasel's Tale

The Weasel's Tale

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Broadway Danny Rose

Broadway Danny Rose

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
First Light

First Light

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Holidate

Holidate

2020
×
★½
Edit this entry  
16
Bullets Over Broadway

Bullets Over Broadway

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bananas

Bananas

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
New York Stories

New York Stories

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Six Million Dollar Man

The Six Million Dollar Man

1973
×
★★½
Edit this entry  
12
I Knew It Was You: Rediscovering John Cazale

I Knew It Was You: Rediscovering John Cazale

2009
×
Read the review Edit this entry  
11
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
À propos de Nice

À propos de Nice

1930
×
Read the review Edit this entry  
08
People Will Talk

People Will Talk

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
What's New Pussycat?

What's New Pussycat?

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry