Sort by

Taylor has logged 53 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Peninsula

Peninsula

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Yellow Rose

Yellow Rose

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Storm in a Teacup

Storm in a Teacup

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
In Case of Emergency

In Case of Emergency

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Strawberry Roan

Strawberry Roan

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
She Paradise

She Paradise

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Unhinged

Unhinged

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Stardust

Stardust

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Enemies of the State

Enemies of the State

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
One of These Days

One of These Days

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Antebellum

Antebellum

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
MLK/FBI

MLK/FBI

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Farewell Amor

Farewell Amor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Belly of the Beast

Belly of the Beast

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Twiceborn

Twiceborn

2020
×
½
Edit this entry  
15
Eat Wheaties!

Eat Wheaties!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The MisEducation of Bindu

The MisEducation of Bindu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Assassins

Assassins

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Drunk Bus

Drunk Bus

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Escape from Extinction

Escape from Extinction

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Baby God

Baby God

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
A Thousand Cuts

A Thousand Cuts

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
76 Days

76 Days

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Michael McIntyre: Showman

Michael McIntyre: Showman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Outside Story

The Outside Story

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Des

Des

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sophie Jones

Sophie Jones

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Father

Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry