Sort by

Taylor has logged 753 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★½
Edit this entry  
31
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Margin Call

Margin Call

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Vow

The Vow

2012
×
★★
Edit this entry  
31
The Color Wheel

The Color Wheel

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Unspeakable Act

The Unspeakable Act

2012
×
★★★
Edit this entry  
31
Immortals

Immortals

2011
×
Read the review Edit this entry  
31
Theo Von: Regular People

Theo Von: Regular People

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Sunset Song

Sunset Song

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
Homefront

Homefront

2013
×
★★½
Edit this entry  
30
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Small Town Crime

Small Town Crime

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Love Hard

Love Hard

2021
×
Edit this entry  
29
The North Water

The North Water

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Taylor Williamson: Please Like Me

Taylor Williamson: Please Like Me

2017
×
★½
Edit this entry  
28
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★★½
Edit this entry  
27
Hush

Hush

2016
×
★★
Edit this entry  
27
Tower

Tower

2016
×
★★½
Edit this entry  
27
Al Madrigal: Half Like Me

Al Madrigal: Half Like Me

2015
×
Edit this entry  
27
Michael Ian Black: Very Famous

Michael Ian Black: Very Famous

2011
×
★½
Edit this entry  
27
Whitney Cummings: Money Shot

Whitney Cummings: Money Shot

2010
×
★★½
Edit this entry  
27
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
Patrice O'Neal: Elephant in the Room

Patrice O'Neal: Elephant in the Room

2011
×
★★★★
Edit this entry  
26
Please Give

Please Give

2010
×
★★★★
Edit this entry  
26
Jeff Dunham: All Over the Map

Jeff Dunham: All Over the Map

2014
×
★★½
Edit this entry  
26
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★
Edit this entry  
26
Let the Wrong One In

Let the Wrong One In

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Jim Gaffigan: Comedy Monster

Jim Gaffigan: Comedy Monster

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Mo Amer: Mohammed in Texas

Mo Amer: Mohammed in Texas

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
25
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
24
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★½
Edit this entry  
24
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★½
Edit this entry  
23
JFK Revisited: Through the Looking Glass

JFK Revisited: Through the Looking Glass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Visit

The Visit

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Deep in Vogue

Deep in Vogue

2019
×
Edit this entry  
23
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
God's Pocket

God's Pocket

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
You Will Meet a Tall Dark Stranger

You Will Meet a Tall Dark Stranger

2010
×
★★★★
Edit this entry  
22
The New Romantic

The New Romantic

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
The Ghost Writer

The Ghost Writer

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
She's Funny That Way

She's Funny That Way

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
To Rome with Love

To Rome with Love

2012
×
★★½
Edit this entry  
20
Happy Christmas

Happy Christmas

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★
Edit this entry  
16
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Edit this entry