Sort by

Taylor has logged 333 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Fitting In

Fitting In

2023
×
★½
Edit this entry  
19
Mob Land

Mob Land

2023
×
★★
Edit this entry  
16
The Passenger

The Passenger

2023
×
★★½
Edit this entry  
16
Strays

Strays

2023
×
★★½
Edit this entry  
13
The Adults

The Adults

2023
×
★★★
Edit this entry  
12
The Beanie Bubble

The Beanie Bubble

2023
×
★½
Edit this entry  
12
Two Apples

Two Apples

2023
×
Edit this entry  
04
Vacation Friends 2

Vacation Friends 2

2023
×
Edit this entry  
30
Tequila Sunrise

Tequila Sunrise

1988
×
★★★
Edit this entry  
29
SmartLess: On the Road

SmartLess: On the Road

2023
×
★★★
Edit this entry  
26
Heart of Stone

Heart of Stone

2023
×
½
Edit this entry  
25
Uncharted

Uncharted

2022
×
½
Edit this entry  
25
The Pope's Exorcist

The Pope's Exorcist

2023
×
★★
Edit this entry  
25
Gone

Gone

2012
×
★★
Edit this entry  
12
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
★★½
Edit this entry  
12
The Great Race

The Great Race

1965
×
★★★★
Edit this entry  
12
Carmen

Carmen

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Mark Normand: Soup to Nuts

Mark Normand: Soup to Nuts

2023
×
★★★½
Edit this entry  
01
Full Circle

Full Circle

2023
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Caine Mutiny

The Caine Mutiny

1954
×
★★★★
Edit this entry  
28
Aporia

Aporia

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Afire

Afire

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Dalíland

Dalíland

2022
×
★½
Edit this entry  
20
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Out-Laws

The Out-Laws

2023
×
Edit this entry  
19
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Barbie

Barbie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Biosphere

Biosphere

2022
×
½
Edit this entry  
14
Prime Cut

Prime Cut

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mother, May I Sleep with Danger?

Mother, May I Sleep with Danger?

2016
×
Edit this entry  
13
The Left Hand of God

The Left Hand of God

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Faster, Pussycat! Kill! Kill!

Faster, Pussycat! Kill! Kill!

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Yosemite

Yosemite

2015
×
★★½
Edit this entry  
12
6 Days

6 Days

2017
×
★½
Edit this entry  
11
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Prisoner's Daughter

Prisoner's Daughter

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Joey Coco Diaz: Sociably UnAcceptable

Joey Coco Diaz: Sociably UnAcceptable

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Grand Theft Auto

Grand Theft Auto

1977
×
★★★
Edit this entry  
06
Bad Day at Black Rock

Bad Day at Black Rock

1955
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Bakery Girl of Monceau

The Bakery Girl of Monceau

1963
×
★★★
Edit this entry  
05
Tom Segura: Sledgehammer

Tom Segura: Sledgehammer

2023
×
★★½
Edit this entry  
04
Black Mirror: Demon 79

Black Mirror: Demon 79

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Mirror: Mazey Day

Black Mirror: Mazey Day

2023
×
Read the review Edit this entry  
04
Black Mirror: Beyond the Sea

Black Mirror: Beyond the Sea

2023
×
Read the review Edit this entry  
04
Maximum Truth

Maximum Truth

2023
×
★★
Edit this entry  
03
Black Mirror: Loch Henry

Black Mirror: Loch Henry

2023
×
★★
Edit this entry  
03
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Edit this entry  
02
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★½
Edit this entry