Sort by

Taylor has logged 114 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
In the French Style

In the French Style

1963
×
★★½
Edit this entry  
30
Angelyne

Angelyne

2022
×
Edit this entry  
29
Animalia

Animalia

2023
×
★½
Edit this entry  
29
Smoke Sauna Sisterhood

Smoke Sauna Sisterhood

2023
×
Edit this entry  
29
The Eternal Memory

The Eternal Memory

2023
×
★★½
Edit this entry  
28
Slow

Slow

2023
×
Edit this entry  
28
Against the Tide

Against the Tide

2023
×
★★★
Edit this entry  
28
The Stroll

The Stroll

2023
×
★★★
Edit this entry  
28
Going Varsity in Mariachi

Going Varsity in Mariachi

2023
×
★★½
Edit this entry  
28
Kokomo City

Kokomo City

2023
×
★★
Edit this entry  
28
Bad Press

Bad Press

2023
×
★★★
Edit this entry  
28
20 Days in Mariupol

20 Days in Mariupol

2023
×
★★½
Edit this entry  
28
Mami Wata

Mami Wata

2023
×
★★
Edit this entry  
28
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★½
Edit this entry  
27
And the King Said, What a Fantastic Machine

And the King Said, What a Fantastic Machine

2023
×
½
Edit this entry  
27
Passages

Passages

2023
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Accidental Getaway Driver

The Accidental Getaway Driver

2023
×
★★
Edit this entry  
27
Mutt

Mutt

2023
×
★★
Edit this entry  
27
Food and Country

Food and Country

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Landscape with Invisible Hand

Landscape with Invisible Hand

2023
×
★½
Edit this entry  
27
A Little Prayer

A Little Prayer

2023
×
★★★
Edit this entry  
27
Scrapper

Scrapper

2023
×
★★★½
Edit this entry  
26
My Animal

My Animal

2023
×
Edit this entry  
26
A Thousand and One

A Thousand and One

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Drift

Drift

2023
×
★½
Edit this entry  
26
Jamojaya

Jamojaya

2023
×
★★
Edit this entry  
26
All Dirt Roads Taste of Salt

All Dirt Roads Taste of Salt

2023
×
★★½
Edit this entry  
26
Girl

Girl

2023
×
★★
Edit this entry  
26
You Hurt My Feelings

You Hurt My Feelings

2023
×
★★★
Edit this entry  
26
Shortcomings

Shortcomings

2023
×
★★★
Edit this entry  
26
Victim/Suspect

Victim/Suspect

2023
×
★★
Edit this entry  
25
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★½
Edit this entry  
25
Bad Behaviour

Bad Behaviour

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Deepest Breath

The Deepest Breath

2023
×
★★
Edit this entry  
25
Divinity

Divinity

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
25
A Still Small Voice

A Still Small Voice

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Joyland

Joyland

2022
×
★★½
Edit this entry  
25
Other People's Children

Other People's Children

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Eight Mountains

The Eight Mountains

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
In My Mother's Skin

In My Mother's Skin

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Pianoforte

Pianoforte

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★
Edit this entry  
24
Eileen

Eileen

2023
×
★½
Edit this entry  
24
The Starling Girl

The Starling Girl

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Heroic

Heroic

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cassandro

Cassandro

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cat Person

Cat Person

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Polite Society

Polite Society

2023
×
Edit this entry  
23
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Persian Version

The Persian Version

2023
×
★½
Edit this entry