• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • Deep Water

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • Phoenix Rising

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Dropout

    ★★★★

  • No Exit

    ★★½

  • Three Months

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Inventing Anna

  • Uncharted

    ★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

  • Pam & Tommy

  • Moonfall

    ★★

  • Yelling Fire In An Empty Theater

  • Therapy Dogs

  • Retrograde

  • The Civil Dead

    ★★★½

  • Hannah Ha Ha

  • Master

    ★★★

  • Emergency

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Honeycomb

  • Scream

    ★★½

  • The 355

    ★½

  • Stay Close

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★

  • Adrienne

    ★★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Red Notice

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

  • Cube

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • History of Ha

  • Landlocked

  • The Addams Family 2

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • The Chestnut Man

  • Slumber Party Massacre

    ★★★½

  • Midnight Mass

  • Squid Game

    ★★★

  • Silent Night

    ★★★

  • Yuni

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

  • The Guilty

    ½

  • Dear Evan Hansen

  • Halloween Kills

    ★★

  • Happening

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Jacuzzi

  • The Exam

    ★★★½