Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Emergency

Emergency

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Happening

Happening

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★
Edit this entry  
05
Seven Women, Seven Sins

Seven Women, Seven Sins

1986
×
Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hellraiser: Hellworld

Hellraiser: Hellworld

2005
×
★★
Edit this entry  
27
Uncharted

Uncharted

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Magnificent Obsession

Magnificent Obsession

1954
×
★★★½
Edit this entry  
26
The World, the Flesh and the Devil

The World, the Flesh and the Devil

1959
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Hellraiser: Deader

Hellraiser: Deader

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★★
Edit this entry  
16
Night Angel

Night Angel

1990
×
★★½
Edit this entry  
14
X

X

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
★★★★
Edit this entry  
05
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
Edit this entry  
02
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Hellraiser: Hellseeker

Hellraiser: Hellseeker

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Hellraiser: Inferno

Hellraiser: Inferno

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

2022
×
Edit this entry  
26
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★
Edit this entry  
20
Try Harder!

Try Harder!

2021
×
Edit this entry  
19
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Master

Master

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Midnight

Midnight

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Cube

Cube

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Remote Control

Remote Control

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Catch the Fair One

Catch the Fair One

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
No Exit

No Exit

2022
×
★★½
Edit this entry  
27
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★½
Edit this entry  
19
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Scream

Scream

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry