Sort by

Boy Roarbison has logged 64 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Interview

The Interview

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Stories We Tell

Stories We Tell

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The ABCs of Death

The ABCs of Death

2012
×
Read the review Edit this entry  
05
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Guest

The Guest

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mitt

Mitt

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Grabbers

Grabbers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Lights Out

Lights Out

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Where Is My Friend?

Where Is My Friend?

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Detention

Detention

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
FernGully: The Last Rainforest

FernGully: The Last Rainforest

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Inside

Inside

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Marc Maron: Thinky Pain

Marc Maron: Thinky Pain

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
John Dies at the End

John Dies at the End

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Don't Hug Me I'm Scared 2

Don't Hug Me I'm Scared 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Brian Posehn: The Fartist

Brian Posehn: The Fartist

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rubber

Rubber

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Jim Jefferies: Bare

Jim Jefferies: Bare

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Evolution vs. God

Evolution vs. God

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Bill Burr: You People Are All The Same

Bill Burr: You People Are All The Same

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
No End in Sight

No End in Sight

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Baseball

Baseball

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dust

Dust

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Life Itself

Life Itself

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Louis Theroux: Twilight of the Porn Stars

Louis Theroux: Twilight of the Porn Stars

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Poolhall Junkies

Poolhall Junkies

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
No Holds Barred

No Holds Barred

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
God's Not Dead

God's Not Dead

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Darby O'Gill and the Little People

Darby O'Gill and the Little People

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Take This Lollipop

Take This Lollipop

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Legend of Jimmy the Greek

The Legend of Jimmy the Greek

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Russell Brand in New York City

Russell Brand in New York City

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry