• The Man From Toronto

    ★★

  • Jurassic World Dominion

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Moonfall

  • The King's Man

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • A Boy Called Christmas

    ★★½

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★½

  • Eternals

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★½

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Seaspiracy

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Boss Level

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Hubie Halloween

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Ammonite

    ★★

  • Tenet

  • Project Power

    ★½

  • Extraction

    ★★½

  • Mulan

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Night House

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★