• Deep Water

  • The Batman

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • 137 Shots

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Grain

    ★★★★

  • The Art of Making It

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Cow

    ★★★½

  • Val

    ★★★★

  • Last Film Show

    ★★★★½

  • The Spine of Night

    ★★★½

  • Lily Topples The World

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Burning Ojai: Our Fire Story

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Film About a Father Who

    ★★★

  • The Reason I Jump

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Booksellers

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Fantastic Fungi

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★½

  • Planet of the Humans

    ★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Linda Ronstadt: The Sound of My Voice

    ★★★½

  • Recorder: The Marion Stokes Project

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★★½

  • Honeyland

    ★★★★

  • The Vast of Night

    ★★★

  • Prayers to the Gods of Guerrilla Filmmaking

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mobile Suit Gundam Narrative

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • Twisted Pair

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★★½

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Tales from the Hood 2