Sort by

ebby_d has logged 27 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★½
Edit this entry  
27
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Howard the Duck

Howard the Duck

1986
×
★★½
Edit this entry  
24
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Deep Rising

Deep Rising

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1925
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Eaten Alive

Eaten Alive

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Blob

The Blob

1988
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Fly

The Fly

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tucker: The Man and His Dream

Tucker: The Man and His Dream

1988
×
★★★½
Edit this entry  
16
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sisters

Sisters

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Enter the Devil

Enter the Devil

1972
×
★★
Edit this entry  
14
Silver Bullet

Silver Bullet

1985
×
★★½
Edit this entry  
14
Electric Dreams

Electric Dreams

1984
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Visitor

The Visitor

1979
×
★★½
Edit this entry  
12
The Navigator: A Medieval Odyssey

The Navigator: A Medieval Odyssey

1988
×
★★★½
Edit this entry  
12
Vice Versa

Vice Versa

1988
×
★★★
Edit this entry  
11
The Video Dead

The Video Dead

1987
×
★★★½
Edit this entry  
10
Devil Times Five

Devil Times Five

1974
×
★★★
Edit this entry  
09
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★★
Edit this entry  
06
Watchers

Watchers

1988
×
★★½
Edit this entry