• The Rescue

  • The Tragedy of Macbeth

  • Dune

    ★★★★★

  • The Card Counter

  • The Power of the Dog

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Sabaya

  • Bring Your Own Brigade

    ★★

  • Riders of Justice

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Kingdom of Silence

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • 76 Days

    ★★★

  • Dear Comrades!

    ★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • There Is No Evil

  • Time to Hunt

    ★★★★

  • The Father

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Welcome to Chechnya

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Identifying Features

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★

  • The Dissident

    ★★★

  • Boys State

    ★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Saint Maud

    ★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • The Cave

    ★★★

  • Collective

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • First Cow

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Sator

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Beanpole

    ★★★

  • Bacurau

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Us

  • For Sama

  • Synonyms

  • Honeyland

  • Knock Down the House

  • The Souvenir

  • Monos

  • One Child Nation