• Dave Chappelle: The Closer

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Wrong Turn

    ★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

  • Pretend It's a City

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Ripper

    ★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Rifkin's Festival

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Jim Jefferies: Intolerant

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • The Rental

    ★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Chris D'Elia: No Pain

  • Unorthodox

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • The Postcard Killings

    ★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Onward

    ★★★

  • My Salinger Year

    ★★★★★

  • Sergio

    ★★½

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • The Courier

    ★★★

  • The Dissident

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★★

  • The Good Liar

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

  • The Assistant

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Truth

    ★★★½

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Dumbo

    ★★★

  • Everybody's Everything

  • Big Time Adolescence

    ★★★★