Eugenio has logged 32 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
How to Marry a Millionaire

How to Marry a Millionaire

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Reds

Reds

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Amarcord

Amarcord

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Good Morning, Night

Good Morning, Night

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Downfall

Downfall

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blood Diamond

Blood Diamond

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Crimes and Misdemeanors

Crimes and Misdemeanors

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Laid in America

Laid in America

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry