Sort by
  • M3GAN

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Bros

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★½

  • Bones and All

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Skinamarink

    ★★

  • Nope

    ★★★½

  • Alien Shark

    ★★★★★

  • Elvis

    ★★

  • Crimes of the Future

    ★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Jackass Forever

  • Speak No Evil

  • Watcher

    ★★★½

  • Fresh

  • Scream

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • Pig

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

  • False Positive

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Charli XCX: Alone Together

  • Nobody

    ★★★½

  • Gaia

    ★★★½

  • Coming 2 America

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★

  • The Blazing World

    ★½

  • Superior

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • On the Count of Three

    ★★★★

  • How It Ends

    ★★

  • I Was a Simple Man

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Censor

    ★★★½

  • Tiger

    ★★★

  • Pretend It's a City

  • The Last Blockbuster

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Prom

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Undoing

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½